O Nas

Gospodarstwo Rybackie Kostów leży na pograniczu trzech województw: opolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego, w miejscowości Kostów, w gminie Byczyna.

Miejscowość ta znajduje się na szlaku kolejowym i drogowym łączącym Śląsk z Wielkopolską.

Gospodarstwo Rybackie Kostów od 2011 roku należy do rodziny Kacynów. Stawy zostały zakupione w bardzo złym stanie, były zdewastowane i zaniedbane. Czyszczenie 10 stawów oraz porządkowanie ich terenu trwało prawie 4 lata, dopiero w 2015 r. zyskały one swój dawny wygląd, ciesząc oczy podróżujących obok nich drogą krajową nr 11.

Warto dodać, iż historia stawów w Kostowie sięga początku XX wieku, a sąsiedztwo rzeki Prosny stworzyło idealne warunki do naturalnego zasilania stawów wodą bezpośrednio z czystej rzeki.

Obecnie nasze Gospodarstwo zajmuje ok. 100 ha powierzchni. Od 2011 roku nieprzerwanie zmienia się i rozwija, wprowadzając nowe gatunki ryb i inwestując w nowoczesny sprzęt rybacki. Dziś w swej ofercie posiada ryby takie jak: karpie, amury, szczupaki, jesiotry, pstrągi i wiele innych.

Na terenie stawów prowadzona jest sprzedaż hurtowa i detaliczna. W okresie przedświątecznym (listopad i grudzień) działa detaliczny punkt sprzedaży ryb oraz profesjonalna patroszarnia.

Nasze Gospodarstwo zarejestrowane jest w trzech organizacjach rybackich:

– Polskie Towarzystwo Rybackie 

– Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”

– Pan Karp – Towarzystwo Promocji Ryb

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania naszego Gospodarstwa Rybackiego!